2018 Reform Cıvata’nın Yılı Olacak!

Yeni üretim tesisine taşınacak olan Reform Cıvata, 2018 için heyecanlı. 5 milyon dolarlık yeni tesisin devreye alınması ile birlikte ihracat payı ve ürün gamı da değişecek.

Reform Civata Genel Müdürü Tayfun Bora, yeni üretim tesislerini devreye almaya hazırlandıklarına dikkat çekerek, “2018 bizim yılımız olacak. Çok uzun yıllardır Pendik bölgesinde faaliyet gösteriyorduk. Bu yıl Tuzla’daki yeni tesisimize taşınmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Yeni tesis yatırım maliyetinin yaklaşık 5 milyon dolar olduğuna dikkat çeken Bora, “Avrupa ve Uzak Doğu’dan getirdiğimiz yeni makine parkurlarımızın kurulması için gün sayıyoruz” dedi. Kalite sistemlerine ve otomasyon konusuna yatırımlarının bulunduğunu belirten Bora, Endüstri 4.0 ile ilgili de çalışmalar yaptıklarını belirtti. 
İhracatın payı ne olacak?
Otomotiv, beyaz eşya, inşaat ve pencere sektörlerine üretim yaptıklarını kaydeden Bora, yeni dönemde toplam satışlar içerisinde ihracatın payını artırmayı hedeflediklerini söyledi.
Yeni iharacat bağlantıları kuracak olmanın heyecanı içinde olduklarını dile getiren Bora, “İhracatın yüzde 20 olan payını yüzde 55 seviyesine yükseltmeyi planlıyoruz” dedi.
Lansman Yapılacak
Daha modern ve daha teknolojik bir üretim tesisi ile faaliyetlerine devam edecek olmanın Reform Civata’nın rekabet gücünü de tetikleyeceğine dikkat çeken Bora, yeni tesisleri için bir lansman da planladıklarını söyledi.
Ürün gamı değişecek mi?
Reform Civata’nın kuruluşundan bu yana özel ürünler üretme odaklı bir yapısı olduğunu hatırlatan Bora, yeni süreçte özel ürün gamına ek olarak standart ürünlere de yöneleceklerine dikkat çekti.
Kurumsal kimlik ve logo değişti.
35 yıldır bağlantı ekipmanları sektöründe faaliyet gösterdiklerinin altını çizen Bora, “Şirketin logo ve kurumsal kimliğini baştan aşağı yeniledik. Fastener Fair Turkey 2018 İstanbul’da oldukça dikkat çektik. Bundan sonra İstanbul ve Stuttgart’taki bağlantı elemanları fuarlarının yanı sıra ABD, Avrupa, Brezilya, İtalya’daki fuarlara da katılacağız” dedi.

 

Tarih : 4.06.2018