Akpınar Cıvata’dan Dev Yatırım!

Yatırım bedeli 5 milyon doları bulan Dilovası’ndaki yeni tesise taşınmaya hazırlanan Akpınar Civata’nın üretimi 3 katına çıkacak. Şirketin personel sayısı ise yüzde 20 artacak.

Akpınar Civata, Dilovası’ndaki yeni tesisine taşınıp üretimini 3 katına çıkarmak için gün sayıyor. Şirketin yeni tesisinin yatırım maliyeti 5 milyon doları bulacak. Akpınar Civata Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seyfettin Karaca, imalat firmaları Omega Civata’nın Ağustos ayından itibaren Dilovası›na taşımayı planladıklarını söyledi. 

KAPASİTE 800 TONA ÇIKACAK
Üretim kapasitelerinin aylık 800 tona çıkacağına dikkat çeken Karaca, 110 olan personel sayılarının ise yüzde 20 artacağını söyledi. Karaca, yeni fabrika binalarının kendi bünyelerinde bulunan Karaca Yapı Tasarım tarafından yapıldığını belirtti.
İHRACAT ODAKLI ÇALIŞACAK
Dilovası’ndaki yeni tesislerinin uluslararası rekabet ile mücadele edebilecek güçte olduğuna dikkat çeken Karaca, “Yeni tesis sayesinde ölçü ve özellik bakımından ürün yelpazemiz artacak. Savunma sanayi, otomotiv, beyaz eşya gibi katma değeri yüksek sektörlere ihracat odaklı çalışacağız” diye konuştu. Şirketin Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’ya ihracatı bulunuyor.
ÖZEL TASARIM ÜRÜNLER
Farklı kalitedeki tüm bağlantı ekipmanlarının üretimini yaptıklarına belirten Karaca, tüm bunlara ek olarak özel tasarım ürünlerinin de bulunduğunu söyledi. Karaca bu sayede müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına, hızlı ve etkin bir şekilde çözüm üretebildiklerini söyledi. 
İNŞAAT SEKTÖRÜ YATIRIMLARI
Şirketin satış ve pazarlama faaliyetlerinin Akpınar Civata çatısı altında sürdürdüklerini belirten Karaca, “2003’te kurulan Omega Civata imalat firmamız olarak faaliyet gösteriyor. Akpınar Civata Grubu ayrıca hem kendi ihtiyaçları hem de farklı projelerde olmak üzere inşaat sektöründe de faaliyet gösteriyor” diye konuştu. 
ŞİRKETİN TEMELLERİ NASIL ATILDI?
Akpınar Civata’nın kuruluşu hakkında bilgi veren Seyfettin Karaca şöyle devam etti: “Hasan Karaca’nın ilk olarak perşembe pazarında esnaflığa başladı. Zaman içerisinde bağlantı elemanları sektöründe deneyimler kazanarak ülkenin ihtiyaçlarına göre yatırımlarını planladı. Hasan Karaca, 1985 yılında kurduğu Akpınar Civata’da Onursal Başkan olarak görevini sürdürüyor.”
ÜÇ KARDEŞ YÖNETİMDE
Üç kardeş olarak şirketin yönetiminde bulunduklarını belirten Seyfettin Karaca, kardeşi Hayrettin Karaca’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğünü, diğer kardeşleri Özlem Karaca’nın ise Karaca Yapı Tasarım’da tüm mimari işlerin başında olduğunu söyledi.

Tarih : 4.06.2018