Konak Cıvata Hızlı Üretim Ve Hızlı Teslimat İle Fark Yaratıyor

ISO 9001:2008, TSEK ve RoSH belgelerine sahip olan Konak Cıvata 11.000 metrekare kapalı, 4.000 metrekare açık toplam 15,000 metrekarede  üretimine devam ediyor.
 
Çap 3mm’den 12 mm’e kadar, cıvata için 4x8’den 12x100, vidalar için 3x5’ten 8x170’e kadar üretim yapabilen Konak Cıvata, bu üretiminin yanında müşterilerinin talebi doğrultusunda  tüm bağlantı elemanlarının ithalat ve satışını da yapmaktadır.
 
Başta elektrik, inşaat ,otomotiv yan sanayi, beyaz eşya yan sanayi, mobilya ve bağlantı elemanlarının kullanıldığı her sektöre standart ve özel üretimler yapan, müşteri isteklerine göre yeni ürünler geliştiren Konak Cıvata,  yaklaşık 7000 metrekare stok alanında hızlı teslimat ile hizmet veriyor.
 
2017 yılında ihracatlarının %25 arttığını söyleyen Konak Cıvata Satış ve Pazarlama Müdürü Erdal Ceylan, geçen yılı ihracata ağırlık vererek geçirdiklerini, üretimlerinde %20’lik artış sağladıklarını belitti. Sektör trendlerinin yukarıya doğru gittiğini söyleyen Erdal Ceylan, Uzak Doğu’da Nisan ayından itibaren maliyetler yüksek oranda arttığını ve bundan dolayı Türkiye’nin daha çok tercih edilir olduğunu, dolayısı ile 2018 yılının Türkiye bağlantı elemanları sektörü açısından  daha iyi olacağını ifade etti.
 
Ürün çeşidin bol olması, müşteriye günlük teslimatlar yapmaları ve müşterinin uzun süreli yaptığı bağlantılı alımlarda fiyatı sabit veya sabite yakın tutmalarının, tercih edilmelerinin sebebi olduğunu söyledi..
    
Hammaddeyi yerli ve ithal kullandıklarını, paslanmaz çeliği ithal getirdiklerini söyleyen Erdal Ceylan, maliyet açısından avantaj sağlayabilmeleri için de sürekli 6 aylık hammadde stoklarının hazır olduğunu ifade etti.

Tarih : 09.03.2018