topbanner


Sistem Makina’Dan Bağlantı Elemanları Sektörüne Hamle!

Sistem Makina demir çelik sektörü için ürettiği kontünü ısıl işlem fırınlarının Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. Şirket, uzun yıllardır biriktirdiği tecrübe ve deneyimini bağlantı elemanları sektörüne de taşıyacak. 

Sanayi fırınları üretimi yapan Sistem Makina, bağlantı elemanları sektörü için ürettiği kontünü ısıl işlem tesislerinin Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. Bağlantı elemanları sektörünün sürekli geliştiğini belirten Sistem Makina Satış ve Pazarlama Müdürü Bülent Çivici, “İmalatçı konumunda olan bir şirket olarak bağlantı elemanları sektöründeki konumumuzu üst sıralara taşımak istiyoruz. Bu yönde çalışmalar yürütüyoruz” diye konuştu. Bağlantı elemanları sektörüne hizmet veren, çalışır durumda 5’ten fazla kontünü hatlarının bulunduğunu belirten Çivici, bir hattın da imalatının sürdüğünü söyledi. 

Yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen tüm bağlantı elemanları ve ekipmanları fuarlarına katıldıklarına dikkat çeken Çivici, “Dolayısıyla yıllar boyunca kazandığımız bilgi, birikim, deneyim ve tecrübemizi kontünü ısıl işlem hatlarına aktarıyoruz. Meksika’dan Türkiye’ye, imal ettiğimiz tüm kontünü hatlarımız gayet başarılı bir şekilde çalışıyor, bu hatlarda ısıl işlem gören malzemeler de otomotiv ve beyaz eşya sektöründe kullanılıyor. Bunun yanında atmosfer kontrol ve ısıtma sistemlerinde dünyanın önde gelen firmaların ürünlerini kullanıyor, yeni tasarımlarımızla da onlarla ortak hareket ediyoruz” dedi.
 
Çivici, demir çelik sektörüne yaptıkları işler hakkında ise şöyle konuştu «Bu sektöre kontünü ısıl işlem hatları, sabit ya da araba tabanlı tav, normalize, temper fırınları ve kütük tav fırınları üretiyoruz. İmal ettiğimiz fırınlarda yüksek teknolojili ürünler kullanıyoruz. Bunların en önemlisi yakma sistemlerinde kullanmış olduğumuz ekipmanlar.”
 
SINIFININ EN VERİMLİ FIRINLARI
Alüminyum sektörüne yaptıkları üretimlerin detayları hakkında da bilgi veren Çivici şöyle devam etti: “Bu sektöre alüminyum biyet tav fırınları ve sıcak kesme, kalıp ısıtma fırınları, yaşlandırma (termik) fırınları, T4-T4-T6 ısıl işlem fırınları, alüminyum ergitme fırınları ve ekipmanları ile homojenize fırınları ve ekipmanları üretiyoruz. Özellikle alüminyum ekstrüzyon sektörüne imal ettiğimiz fırınlarla dünyanın önde gelen fırın üreticileri arasındayız. Sınıfının en verimli fırınlarını üretiyoruz.” Çivici, üretiminde kullanılan tüm ekipmanların üst kalitede olduğunun altını çizdi.
 
Ar-Ge İÇİN 250 BİN DOLARLIK YATIRIM
Benzer sınıfta, süreklilik arzeden üretimler yapmayı hedeflediklerini hatırlatan Çivici, “Bunun en büyük artısı; en iyiyi yapmak ve ürün üzerinde gelişmek. Bunu alüminyum ekstrüzyon sektörüne ürettiğimiz fırınlarla yakalamış durumdayız. İmal edeceğimiz fırınları lisanslı programlarımız ile tasarlıyor, bilgisayar ortamında analiz ediyor, test fırınlarımızda testini yapıp imalata geçiyoruz” dedi. Çivici, fırınların Ar-Ge ve testleri için 2016 yılında yaklaşık 250 bin dolarlık ekipman yatırımı yaptıklarını söyledi. 
 
ÇEVRE DOSTU ÜRETİM, CARBON SALINIMI DÜŞÜK TESİSLER
Yüksek verimli fırınlar imal ettiklerini bu sayede carbon salınımlarının çok düşük olduğunu ifade eden Çivici, “Biz doğa ve kullanıcı dostu fırınlar üretmeye gayret ediyoruz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliğimiz bu. Ürettiğimiz fırınlar kalite, kullanım ve üretime katkısı bakımından rakipsiz” dedi.
 
‘ANADOLU’ HEDEFLER ARASINDA
Sistem Makina’nın sürekli gelişim gösterdiğini ve yatırım yapmamanın imkansız olduğunu dile getiren Çivici şöyle devam etti: “Biz bir aile firmasıyız, ikinci neslimizin tamamı mühendis kökenli. Sistem Makina’nın iki kişi ile başlayan maceralı yolculuğuna ikinci nesilden altı kişi olarak devam ediyoruz. Ailemiz de sektör de büyüyor, doğal olarak Sistem Makina da büyüyor. Öncelikli yatırım planımız; imalatımızın bir kısmını Anadolu’da bir fabrikada yapmak. Bu fabrikanın son teknoloji üretim ekipmanları ile imalat yapıyor olması önceliklerimiz arasında.”
 
SATIŞ VE PAZARLAMA AYRI İKİ GRUP
Sistem Makina’da satış ve pazarlamanın iki ayrı grup olarak çalıştığını da belirten Çivici şöyle devam etti: “Kurumsal kimlik, tanıtım filmi ve web sitesi gibi kurumsal çalışmalarımızı 2016 yılında tamamladık. Ayrıca pazarlama faaliyetlerimize aktif olabileceğimiz bölgelerdeki ihtisas fuarlarını da dahil ediyoruz. Global fuar alanı olarak gördüğümüz interneti de aktif olarak kullanıyoruz. Doğrudan müşteri ziyaretleri ve tanıtım broşürleri ile de aktif olarak pazarlama faaliyetlerinde bulunuyoruz.”
 
HANGİ FUARLARA KATILACAK?
Sistem Makina, 4-7 Eylül’de Viyana’da LBC Battery Fuarı’na, 9-11 Ekim’de Almanya’da Alüminyum Fuarı’na, 25-27 Ekim’de İstanbul’da Ankiros Annofer Turkcast Fuarı’na katılacak. 

Tarih : 5.06.2018