Türkiye Bağlantı Elemanları Seköründe Bir Duayen: Kenan BÜBER | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Türkiye Bağlantı Elemanları Seköründe Bir Duayen: Kenan BÜBER

1-      Özgeçmişiniz ve iş hayatınızdan bahsedebilir misiniz ?

1966’da İzmir’de doğdum. Bağlantı elemanları sektörüne 12 yaşında iken yine bu sektörün duayenlerinden babamın (İhsan BÜBER)yanında başladım. Okul ve işi bir arada yürüttüm. Yaklaşık 29 sene bu sektörün önde gelen kuruluşlarından Norm Cıvata’da belirli pozisyonlarda çalıştım. Bu süreçte hammadde girişinden çıkışına kadar olan tüm süreçlerde görev aldım. Bunun yaklaşık  14 senesini cıvata bölümünde, 15 senesini de somun bölümünde üst düzey yönetici olarak tamamlayarak emekli oldum. Emekli olduktan sonra bu bilgi birikimimi ve tecrübelerimi kullanarak firmalara üst düzey danışmanlık vermeye başladım.
 

2-      Uzmanlık alanlarınız ve deneyimleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Deneyimlerim doğrultusunda, benim uzmanlık alanım aslında cıvata ve somun sektöründe bir fabrikanın kurulmasından, makine yatırımlarında, bu makinelerin kurulumundan servis ve bakımına kadar olan tüm süreci kapsıyor. Hatta danışmanlığını yürüttüğüm firmalara istedikleri ürün gamını dizayn edip üretim sürecine de destek oluyorum.

3-      Hedefleriniz ve bu sektör için projeleriniz var mıdır ?

Aslında bu yola çıkış amacım öncelikle bilgi birikimimi kullanıp hem firmalara verimli yatırımlar sağlayıp hem de deneyimlerime deneyim katmaktı. Ancak sektörün içine iyice girip farklı firmalarda farklı insanlarla tanıştıktan sonra sektördeki kalifiye ve teknik eleman açığı olduğunu tespit ettim. Bu doğrultuda şu an planladığım ve hayata geçirmek için sabırsızlandığım en büyük projem teknik eleman yetiştirebileceğim bir eğitim merkezi açmak.

Tabii ki bunun dışında da küçük-büyük farklı firmalarla farklı projelerim mevcut.
 

4-      Temsilciliğini ve satışını yaptığınız ürünler ve markalar nelerdir ?

Şu anda Tayvan menşeili 2 farklı firmanın distribütörlüğünü yapıyorum. Ürün gamında ise, her klasmandan cıvata-somun makineleri, bu makinelerin aksesuarları, sarf kalıplar, ısıl işlem, yüzey işlem ve kaplama tesisi, bunların parçaları gibi çeşitlilik vardır. Kısacası her türlü prosesteki ihtiyaçlarınıza cevap olacak ürünler bulunmaktadır.

 

5-      Türkiye bağlantı elemanlarının gelişimi ve geleceği için neler söyleyebilirsiniz ?

Türkiye büyük bir pazar. Ancak, yatırımların az oluşu veya beklenildiği gibi olmayışı, ithalatın fazla olmasına neden oluyor. Halbuki çok açık var. Bu açığın kapanması, sektörün gelişmesi ve geleceği açısından yatırımların arttırılması ve yan sanayinin de genişlemesi  ile gerçekleşebilir.

 

6-      Teknik Bilgiler : Bundan sonra ki yayınlarımızda bu köşemizde sektöre ait bir çok teknik bilgiyi sırasıyla sizlerle paylaşacağım. Hatta bunu soru-cevap şeklinde de tasarlayıp firmaların öğrenmek istediklerini, yaşadıkları problemleri ekibimiz ile çözmeye çalışacağız.

Saygılarımla,

Kenan BÜBER

Teknik Departman Direktörü