Wafios Group Yeni Makinelerini Tanıttı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Wafios Group Yeni Makinelerini Tanıttı

Wafios Group 8-11 Mayıs tarihlerinde, Wafios Umformtechnik şirketinin Wuppertal’deki açık hava tesislerinde yeni makinelerini sergiledi.
 
2 yılda bir yapılan ve Wafios Group bünyesinde bulunan şirketler tarafından organize edilen tanıtım sergisinde, Wafios’un tüm dünyadan gelen müşterilerine yeni teknolojileri tanıtıldı.
 
WAFIOS Umformtechnik’in Yönetici Satış Müdürü Julian Benjamin Peinke ve WAFIOS AG Türkiye Bölge Satış Müdürü Erkan Güler; Wafios’un davetlisi olarak sergiye katılan Fastener EurAsia Magazine’e makineleri hakkında bilgi verdiler.
 
BMS 36 
 
Yeni nesil, çift kafalı tel bükme makinesi. Özellikle otomotiv ve beyaz eşya sanayisine yönelik parça üretimi için tasarlanmış tam CNC bir makinedir. Tel çapı min2, max 6.5 mm’dir. 
 
 
B36 
 
Tel bükme makinesi. Mekanik kısmı Wafios’un Çin’deki üretim tesislerinde, tamamen Wafios kalite ve teknolojisi ile yapılmaktadır. Son kontrolleri Almanya tesislerimizde yapıldıktan sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. CNC kontrollü, tel çapı 2-6,5 arasındadır.
 
 
BM36 
 
Almanya tesislerimizde üretilmektedir. CNC kontrollü, diğer modellere göre eksen opsiyonu daha fazladır. Yeni nesil makinelerimizde dış görünüm artık bu şekilde cam gövde olacaktır. Bu şekilde makinenin içi hem daha iyi gözükmektedir hemde makine daha şık hale gelmektedir.
 
BM60 
 
Tel bükme makinesidir. Tel çapı 6 ile 13 mm arasındadır. Üzerindeki ölçüm mekanizması ile bükme açılarını tek tek ölçebilirsiniz. Bu ürün kalitenizi artırmaktadır. Bu özellik opsiyonel olup tüm modellerimize uygulayabiliriz. 
 
 
FUL 166 
 
Soğuk sarım 16 çap, baskı yayı makinesi. Son dönemde bu çap makinelerimiz için 2.el talepler gelmekteydi. Bizde 2.el fiyatına yakın sıfır makineler üretmeye karar verdik ve bu modeli Almanya tesislerimizde ürettik.  Bu makinen üst versiyonu FUL 183 modelimizin ise 18 tel çapı vardır. Soğuk sarım 22 mm‘e kadar makinemiz mevcuttur.
 
 
FUL 76
 
Tel çapı 2,1 ile 7,5 arasındadır. Otomotivdeki sibop yayları, debriyaj yayları bu makinede çok rahat üretilebilir.
 
 
FUL 36 
 
Baskı yayı makinesidir. 500 adet/dk üretebilmektedir. Tel besleme hızı 200 mt/dk. 
 
 
FUL 16 
 
1600 adet/dk üretim yapabilmektedir ve ürettiği her yayı ölçerek farklı toleransta olanları ayıklamaktadır. Bu ölçüm ve ayıklama sistemi tüm makinelerimize opsiyonel olarak uyarlanmaktadır.
 
 
G 660 
 
Wafios bünyesindeki en büyük boy yay taşlama makinesidir ve otomatik besleme sistemi ile yeni nesil bir makinedir. Tel çapı 2 ile 16 mm arasındadır. 
 
 
BÖHM ELEKTRONİK şirketi Wafios bünyesinde bulunan diğer bir şirketimizdir. Baskı yayı ölçme sistemleri, otomatik besleme sistemleri, yay ayıklama ve paketleme sistemleri üretmektedir.
 
IMES  
 
Yayı programlamasından anlamayan firmalar için tüm modellerimizde opsiyonel olarak entegre ettiğimiz İmes programlama sitemi çok pratik bir çözümdür. İmes makinesine yayı taratıp, yay makinesinin kontrol ekranına aktararak programı yazmaktadır. Yay üretildikten sonra yine İmes programında doğruluğunu test edebilmektesiniz. Yay makinesinin ekranına manuel olarak bir programlama yapmayı ortadan kaldırmaktadır. 
 
ÇİVİ MAKİNELERİ
 
N90 
 
Hassas tel çivilerin seri üretimi için oldukça dinamik kısa vuruşlu presleme istasyonu.
 
Makene verimi Dakikada 800 Pim Ürün özelliklerine bakılmaksızın süreğen yüksek çıktı oranı  Tüm üretim süreci boyunca kalıcı kalite kontrolü 
 
Makine Yapısı En kısıtlı uzunluk toleransları için son derece hassas keski girişi Çivi ucu üretimi ve eş zamanlı kesim atığını çıkarma için ayraç aletleri aracılığıyla taslak telin sıkıştırılması Taslakların tam konumlandırılması için çapraz taşıma sistemi Merkezli çivi başını ön dövme için kısa vuruşlu presleme istasyonu Tel çivileri tam olarak merkezleyen uzunluk ölçme cihazı Büyük çivi tutucuların kullanımına uygun 800 mm yükseklikten saat vurumu kontrollü çıkarım N90 model çivi makineleri 1000 adet/dk. üretim yapabilmektedir. Türk firması Beksan Çivi’nin sipariş verdiği 5 adet N90 modeli çivi makinesinin 2 adedi daha önce teslim edilmişti, 3 adet daha sevkiyat için hazır durumdadır. 
 
 
SOĞUK DÖVME MAKİNELERİ
 
WAFIOS Umformtechnik olarak müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yaklaşık 50 farklı versiyonda soğuk dövme makinesi üretmektedir. 0.6 mm çaptan 20 mm çapa kadar, 6 mm boydan 300 mm boya kadar ve 6 istasyona kadar makine üretimi yapmaktadır.
 
H T5-40 
 
1-kalıplı, 2-vuruşlu sarsak kalıp bloklu Yüksek kar edebilirlik Optimize kurulum süreleri için isteğe bağlı takım ayar donanımı Yüksek hassasiyetli, boşluksuz ve yalıtımlı kızak kılavuzu Makinenin dışında tamamen önceden ayarlanabilen zımbalar ve tutamaklar Yüksek ergonomiye sahip makine Çalışma prensibi tümüyle “hayalet mesai” sağlar
 
Teknik Veriler HT 5-40 3 – 5 mm yelpazede tel çapı Kalıp tarafında çıkarma uzunluğu maksimum 40 mm Kesim uzunluğu maksimum 60 mm Çıktı maksimum 400 adet/dk. 
 
EWMenn markası da Wafios bünyesinde üretilen ovalama (diş açma) makineleridir.