Bossong Kimyasal ve Mekanik Bağlantı Sistemleri | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Bossong Kimyasal ve Mekanik Bağlantı Sistemleri

Kimyasal ve mekanik bağlantı sistemleri üreticisi olan Bossong Spa, BCR V-PLUS'un yeni EOTA şartnamesine uygun olarak geliştirildiğini ve önemli yeni nitelikler kazandığını bildirmekten mutluluk duymaktadır.

    Yeni nitelikler sayesinde ve EC_ETA yük verilerine dayanarak, Avrupa pazarında ikili sertifikalandırmalı en iyi ürünlerden birine erişebilirsiniz. ETA-09/0140 Seçenek 7 Çatlaksız Beton için M8 - M30 ve φ8mm - φ32mm çap Seçenek 1 Çatlaklı Beton için M10 - M20 rotlu.
    Bu sertifika ayrıca, yeni TR049 kılavuzuna göre sismik hareket altındaki ankraj sistemlerinin sismik uygunluğunu da içerir. Ürün aslında, M12-M16-M20 çapları için Sismik Performans Kategorisi C1, M12-M16 çapları için Sismik Performans Kategorisi C1 (daha zorlayıcı) olarak sınıflandırılmıştır, bu da ürünü, yüksek riskli sismik alanlardaki yapısal sabitlemelerde kullanım için uygun hale getirir.

    Tasarım mühendislerine daha fazla esneklik sağlamak için ürün, değişkenli birleştirme derinliğine sahip bağlantılar için onaylanmıştır. Maksimum ankraj derinliği, dişli rotun nominal çapının yirmi katıdır.

    Ürün ayrıca, Takviyeli Betonda Kurulum Sonrası Demir Bağlantıları için geliştirilmiş yapışma özelliğine sahip (8 mm'den 32 mm'ye kadar çap) donatıların nitelendirilmesi için ikinci bir ETA-09/0246 niteliğine sahiptir. Gelişkin yapışma ile montaj sonrası inşaat demiri bağlantılarının yapımı için minimum bağlantı derinliğinin azaltılması.

    ETA ayrıca maksimum R240 derecesine kadar Yangın Direnci sertifikası da içerir. Ürün, φ12mm - φ32mm çapları için en son EAD 331522-00-0601 uyarınca Sismik Harekette Kurulum Sonrası Bağlantıların tasarımı ve inşası için de uygundur.

    Toz emme matkap uçlarıyla ankraj kurulum imkanı. Bu kurulum yöntemi ile hava pompası ve metal fırça ile toz temizlemek zorunda kalınmaz ve bu nedenle kurulum sürelerini önemli ölçüde azaltır.
Ürünü kuru ve ıslak beton ve taşkınlı deliklerde kullanma imkanı.
Yeni özellikleri sayesinde, kurulumları <0°C sıcaklıkta yapmak da mümkündür, bu da ürünü her türlü çevre koşuluna uygun hale getirir.

Ürün ayrıca suda da sertleşir.
Sertifikalı çalışma sıcaklığı aralıkları:

•    -40°C/+40°C (max T° uzun dönem = 24°C)
•    -40°C/+80°C (max T° uzun dönem = 50°C)
•    -40°C/+120°C (max T° uzun dönem = 72°C)

V-PLUS “Kış” ve “Tropikal” versiyonları sırasıyla hızlandırılmış ve yavaşlatılmış sertleşme sürelerine sahiptir.