Güney Afrika Bağlantı Elemanı İthalatında Dalgalanma Soruşturması | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Güney Afrika Bağlantı Elemanı İthalatında Dalgalanma Soruşturması

Güney Afrika, üreticilerin ülkenin bağlantı elemanları endüstrisine zarar verdiğinden şikayetçi olduğu dişli bağlantı elemanlarının ithalatındaki bir kabarmayı soruşturuyor.

    Dünya Ticaret Örgütü'nün 4 Mart tarihli bir açıklamasına göre, Güney Afrika Demir ve Çelik Enstitüsü, Güney Afrika Bağlantı Elemanları Üreticileri Birliği'ne yönelik şikayet dilekçesi verdi.    

    Üretimin yaklaşık %70'ini oluşturan T&I Chalmers Engineering (Pty) Ltd - cıvata uçları ve vida saplamaları için orijinal “zarar analizi bilgilerini” sundu.

    Diğer altıgen somunlar için zarar analizi, birlikte Güney Afrika üretiminin %90'ını gerçekleştiren Transvaal Pres Somun, Cıvata ve Perçin (Pty) Ltd., CBC Bağlantı Elemanları (Pty) Ltd ve SA Cıvata Üreticileri (Pty) Ltd. tarafından yapılmıştı.

    1 Temmuz 2014 tarihinden 30 Haziran 2019’a kadar olan dönem için “Başvuran, satış hacimlerinde, pazar payında, brüt karlarda, net karda ve düşük kapasite kullanımında ciddi zarar yaşadığını göstermek için ilk intiba bilgilerini ileri sürmüş ve sunmuştur”.

    Güney Afrika bağlantı elemanı imalatçıları tarafından sunulan bilgiler, “endüstrinin, söz konusu ürünlerin ithalatındaki değer kabarışıyla nedensel olarak bağlantılı olabilecek ciddi bir hasara maruz kaldığını” gösteriyor.

    Duyuru, başvuranın, Çin'in dünyanın önde gelen bağlantı elemanı üreticisi olduğunu işaret ettiğini belirtiyor. Bu nedenle, öngörülemeyen gelişmeler hakkındaki bilgiler Çin'deki gelişmelere odaklanmaktadır.

    Başvurana göre, “Çin'in bağlantı elemanları üzerinde önemli etkisi olacaktır ve gelişmeleri dünyadaki gelişmeleri etkileyecektir.”
    Uruguay müzakerelerinde, “Güney Afrika, esas olarak Çin ve Asya bağlantı elemanı pazarının büyümesiyle tetiklenen küresel bağlantı elemanı üretim kapasitesinde benzeri görülmemiş bir artış hız oranı ve bağlantı elemanları üretimi ve ihracatında hızlı artışlar öngörmemişti.”
    
Bilgi aynı zamanda “Çin ekonomisinin ekonomik yavaşlaması ve talepte yaşanan küresel daralma”ya,  2008-2010 mali krizinin bağlantı elemanları talebini etkilemesi ile artan üretim birlikte arz-talep arasında dengesizlik yaratarak ihracat hacminin artmasına katkıda bulunduğuna" işaret ediyor.

    Bilgiler, Çin ve ABD gibi ülkeler tarafından bağlantı elemanı ürünlerine (konu ürün dahil) yönelik ticari çözüm faaliyetlerinde bir artışa yol açan Çin'de önemli bir kullanılmayan karbon çelik bağlantı elemanı üretim kapasitesini işaret ediyor.

    Bağlantı elemanları arasında demir ve çelik dişli bağlantı elemanları, cıvata uçları ve vida saplamaları ile diğer demir veya çelik altıgen somunlar (paslanmaz çelik ve uçaklar için tanımlanabilir olanlar hariç) bulunuyor.

    Temmuz 2014'ten itibaren dört yıl boyunca ithalat “hem mutlak hem de yerli üretime bağlı olarak keskin bir şekilde artmıştır”.
    İlgili taraflar yazılı olarak 20 gün içinde bilgi sunabilir veya komisyon önünde bir oturum talep edebilirler: Trade Remedies II, DTI Campus, 77 Meintjies St., Sunnyside, Pretoria, Block Uuzaji, Ground Floor, South Africa. Tel: (27) 12 394 3600
    Sunulan bilgilerin gizli tutulması için, taraf gizliliği haklı gösteren gerekçeler sunmalıdır.