Korozyona Karşı Uzun Vadeli Etkili Koruma | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Korozyona Karşı Uzun Vadeli Etkili Koruma

DÖRKEN çinko pul sistemi GMW 14083 spesifikasyonu için General Motors tarafından onaylanmıştır.


DÖRKEN çinko pul sistemi GMW 14083 spesifikasyonu için General Motors tarafından bir kez daha onaylandı. Üreticinin araçları, takılan yaylı bant kelepçeler sayesinde korozyona karşı etkili uzun vadeli korumaya sahip olmaya devam edecektir.

Aşırı korozyon koruma şartnameleri

Metalik yaylı bant kelepçeleri, General Motors (GM) tarafından, örneğin motor bölmesinde hortum bağlantıları ve konektörler ile birlikte takılır. Esnek, kendiliğinden gerilen bağlantı elemanları, değişen çalışma sıcaklıklarına ve basınç seviyelerine rağmen sızıntı olmamasını sürekli olarak sağlar. Muazzam sıcaklık dalgalanmaları, araç kullanımdayken mekanik gerilimler ve yağ, temizlik maddeleri ve hatta yakıtın neden olduğu sayısız kimyasal talep nedeniyle, yaylı bant kelepçelerin korozyona karşı etkili bir şekilde korunması gerekir. Ancak bu şekilde uzun vadeli işlevsel güvenilirlikleri sağlanabilir. Bunu akılda tutarak, GMW 14083 spesifikasyonu, GM araçlarına takılan yaylı bant kelepçeleri için korozyon korumasına yönelik tam talepleri belirler. Kullanılan yüzey koruma sistemi çok sayıda gereksinimi karşılamalıdır: bunlar arasında üst düzey korozyon koruması, çatlamaya, darbelere ve kimyasallara karşı yüksek direnç, mükemmel yapışma ve çekici bir görünüm garantisi yer alır.

Sayısız avantaja sahip etkileyici çinko pul sistemi

GMW 14083 spesifikasyon revizyonunu takiben, DÖRKEN’in DELTA-PROTEKT® KL 120 baz kat ve DELTA®-SEAL HC BLACK / GÜMÜŞ son kattan oluşan çinko pul sistemi, yaylı kelepçelerde uygulama için yüzey koruma sistemi olarak yeniden onaylandı.

Baz kaplama, nispeten ince bir kaplama ile olağanüstü katodik korozyon koruması sağlarken, üst kaplama kimyasal ve mekanik direnç gibi gerekli fonksiyonel özellikleri korur. Eşit olarak uygulanan üst kaplama, istenen gümüş/açık gri veya siyah rengin elde edilmesini de mümkün kılar.