Daiichi Kogyo, Plastiğe Gömülünce Gevşemeyen SSOO Nut PLUS Geliştirdi | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Daiichi Kogyo. Plastiğe Gömülünce Gevşemeyen 'SSOO Nut PLUS'ı Geliştirdi

 

 Daiichi Kogyo Co., Ltd, yüksek torku destekleyen plastik geçmeler için "SSOO Nut"un geliştirilmiş bir versiyonu olan "SSOO Nut PLUS"ı piyasaya sürdü. Sadece plastik kalıplamadan sonra sıcak pres dış geçme ile geleneksel gömme yöntemini değil, aynı zamanda plastik enjeksiyon kalıplama sırasında iç geçmeli gömme yöntemini de destekler. Bunlar, ağırlık azaltıcı etkisi nedeniyle plastik parçaların benimsenmesinin arttığı otomobil endüstrisine satılacak.

 "SSOO Nut (Somun)", yüksek tork direnci gösteren, gömülme sonrası sıkıldığında boşa dönmeyen ve plastik parçaları gevşemeden koruyan benzersiz bir sekizgen şekle sahip, dışa dönük tipte bir geçme somunudur (dış somun). Dişi dişin içinden geçtiği "SSOO somunu", enjeksiyon kalıplama sırasında gömme geçme yöntemini desteklemez, ancak yeni geliştirilen "SSOO somun PLUS", ince bir yatay kapak takılıdır ve plastik somunun içine girer. Bunun engellenmesi, geçme yöntemine karşılık gelir. Konvansiyonel dış geçme yöntemini de desteklediği için kullanıcının tasarımına uygun şekilde kullanılabilir.
 

 Firmanın temsili ürünü olan torba somun teknolojisinden yararlanılarak ince yatay kapak kaynak yapıldı. Başlık somunları için soğuk dövme kullanılırken, en az 2 mm'lik bir başlık kalınlığını güvence altına almak gerekir, ancak kaynakla 0,5 mm'lik bir başlık kalınlığı elde edilmiştir. Düşük boyutlara sahip uzun etkili bir vida parçasını sabitlemekle yerden tasarruf ederek olabildiğince ince yapılmış plastik parça ihtiyacını karşılayabilirler. Şirket, Temmuz 2020'de "SSOO Bolt" u piyasaya sürmüştü. Şirketin yüksek torku destekleyen ilk reçine geçme cıvatasıdır ve "SSOO Somunu" gibi yüksek sıkma torkunda bile reçineli ürünleri boş dönmesiz koruma özelliğine sahiptir.