Özel sac parça üretimi konusunda Türkiye’nin önde gelen firması - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Özel sac parça üretimi konusunda Türkiye’nin önde gelen firmalarından biriyiz

Yaren Bağlantı Elemanları Genel Müdürü Turhan TORÇUK, firması hakkında dergimize bilgi verdi.

2006 yılında üretime başlayan Yaren Bağlantı Elemanları; segman, çanak rondela, düz rondela ve özel sac parça üretimi yapmaktadır. Başta otomotiv ve beyaz eşya sektörlerine ürettiğimiz ürünlerin %95’ini özel parçalar oluşturmaktadır. 

3000 m2 kapalı, 2000 m2 açık olmak üzere toplam 5000 m2 alanda üretim yapmaktayız. 6’sı beyaz yakalı olmak üzere 45 personelimiz çalışmaktadır. Tek vardiyada Aylık 400 ton hammadde işleme kapasitesine sahibiz. ISO 9001 kalite sertifikamız mevcut olup, ISO 16949 çalışmalarımız devam etmektedir.

Yeni yatırım planlarımız var

Makine parkurumuzda bulunan yaklaşık 50 adet presin 2 adedi 400 tonluk, 2 adedi 300 tonluk, 2 adedi 150 tonluk, 2 adedi 100 tonluk, 1 adedi 80 tonluk, 9 adedi 60 tonluk, 7 adedi 40 tonluktur.  Ayrıca çapak ve yağ alma makinelerimiz ile 1 adet de ayıklama makinemiz bulunmaktadır. Önümüzdeki yıla kadar başta H tipi presler olmak üzere 3 milyon dolarlık daha yatırım planımız var. 

Fosfor, bronz, pirinç, paslanmaz, alüminyum, bakır, C67, 51CrV4, 22CrMo4 malzemeler ile üretim yapabilme kabiliyetine sahiptir. Projelendirme ve numune aşamalarından sonra seri üretime geçilmektedir. Müşterilerimize hızlı ve sorunsuz hizmet verebilmek için bu hammaddeleri stoğumuzda 300 ton civarında sürekli bulundurmaktayız.

Tüm ölçümleri kendi laboratuvarımızda yapıyoruz

Laboratuvarımız da sertlik ölçme cihazı, çekme basma test cihazı, optik ölçüm cihazı ve kaplama kalınlığı ölçüm cihazımız bulunmaktadır. Tüm ürünler kalite kontrol ekibiz tarafından kontrolden geçerek, müşteri talebine göre çuval veya kolilerde euro paletler ile sevk edilmektedir.

3 adet torna, tel erezyon, 3 adet freze, 2 adet satıh taşlama ve delme makinelerimizle tüm kalıplarımızı kendi bünyemizde yapmaktayız.

İhracat hedeflerimizi artırdık

Avrupa ülkeleri ve Rusya’dan yoğun talepler almaktayız. Ürettiğimiz ürünlerin şuan %15’ini başta Avrupa olmak üzere ihraç etmekteyiz. Ancak 2023 yılı hedefimiz bu rakamı %40’a çıkarmaktır.

Kaliteli ürün, hızlı teslimat, özel ürün üretebilme kabiliyeti, makine parkuru, tecrübeli kadro gibi konuları baz aldığımız da, hem iç piyasaya hem de tüm dünyaya hizmet verebilen ve tercih edilen bir firmayız. Zaten hizmet verdiğimiz mevcut müşterilerimizi referans aldığınızda bunu görebilirsiniz. 

Avrupalı firmalar için tercih edilen pozisyondayız

Özel sac parça üretimi konusunda Türkiye’nin önde gelen firmalarından biriyiz ve dünyadaki hedef kitlemize hizmet verebilecek kapasitedeyiz. Uzakdoğu firmaları ile aynı fiyatları verebilmemizin yanı sıra, hızlı teslimatımız ile onlara göre daha avantajlı durumdayız. 2 saatlik uçuş mesafesi ve 1-2 günlük karayolu nakliye süresi Avrupalı firmalar tarafından öncelikli tercih edilen pozisyondayız.

Yerli firmalar için birçok avantaj sunuyoruz

Türkiye’deki müşteri kitlemize de şunu söylemek isterim. Mevcut kapasite ve yeteneklerimizden dolayı Avrupalı firmalar tedariklerini bizden yapmayı tercih ediyorken, yerli firmalarımız bu tür parçaları ithal etmek yerine bizlerle çalışmalıdırlar. Aynı kaliteyi, aynı hizmeti daha iyi fiyata alabildiklerini göreceklerdir. Hızlı numune hazırlığı, sorunların hızlı çözümü, ihtiyacı yerinde görerek farklı fikirler sunabilmemiz, üretimi gelip yerinde takip edebilme gibi avantajları da olacaktır.

Yurtiçi ve yurtdışından aldığımız talepler, yeni yatırımlarımız, ilk günkü gibi heyecanımız, hedeflerimiz, yeni ürünlerimiz ile 2022-2023 yıllarının bizim büyüme ve atılım yıllarımız olacağına inanıyorum.