Carlo Salvi: 80 Yılı Aşkın Süredir Sektöre Yön Veriyor - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Carlo Salvi: 80 Yılı Aşkın Süredir Sektöre Yön Veriyor

1939 yılında Bay Carlo Salvi tarafından, sıcak haddelenmiş çubuk işlemek için mekanik kireç çözücüler yapmak amacıyla kurulmuştur. Şirketin amacı, 1940'ların sonlarında Carlo Salvi'nin ilk düz kalıp iplik makarasının tasarımı ve üretimi ile başlayan yeni bir macerayla her zaman yeni ve daha karmaşık makineler üretmekti. Bunu, en sonunda 1952'de şirket ilk tek kalıplı iki üflemeli mafsallı başlığını yapana kadar hızlı bir şekilde bir kafa slot makinesi ailesi izledi.

Güvenilir, düşük fiyatlı ve yüksek hızlı bir makine üretmek, başarının anında olmasını sağladı. Gömme başlı vidaların (yıldız ve benzeri) üretimi için özellikle iyi performans gösteren makine ile, bu makinelerin eksiksiz bir yelpazesinin sadece birkaç yıl içinde üretilmesine yol açtı.

Bu noktadan itibaren makineler, ana pazar İtalya'nın yanı sıra Almanya olmak üzere tüm Avrupa'ya ihraç edildi. 1970'lerin başında Carlo Salvi, tüm çabalarını soğuk tablalara adamaya karar verdi ve kanal açma makineleri ve iplik makaraları üretimini durdurdu. Bununla birlikte, tamamen yeni bir tek kalıplı yüksek hızlı modeller serisi tasarlandı ve ardından yarı boru perçinler için bir dizi tek kalıplı iki üflemeli makineler tasarlandı. Daha sonra, 1980'lerin başında, tamamen boru perçinler için bir tek kalıp iki üfleme başlığı hattı eklendi. Artan başarı, Carlo Salvi'yi çok kalıplı makineler geliştirmeye teşvik etti ve 1990'ların başında eksiksiz bir 2-kalıp 4-darbe ve progresif tabla serisi tamamlandı. 1990'ların sonunda şirket, Kuzey Amerika, Kanada ve Meksika bölgelerine daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan, gelişmiş takımlama makineleriyle donatılmış modern bir tesis olan Ohio, Toledo'da Carlo Salvi USA Inc.'i de kurdu.

Carlo Salvi, yeni tesise ek olarak, makinelerin yeniden inşası için anında teknik destek sağlayabilen iyi eğitimli teknisyenlerin yanı sıra her zaman anında teslimat için hazır olan eksiksiz bir yedek parça stoğu ekledi. Bu, Carlo Salvi'nin müşteri hizmetlerinde güçlü bir itibar oluşturmasını sağladı.

1990'lardan bu yana Carlo Salvi, en yüksek düzeyde performans çıkışı sağlamak üzere tasarlanmış yenilikçi elektronik sistemlerle soğuk tablalar oluşturmak için yeni makinelerin geliştirilmesine yatırım yapmaya devam etti. O zamandan beri şirket, çapı 1 mm'den 22 mm'ye kadar olan telleri taşıyabilen ve paslanmaz çelik, titanyum ve özel alaşımlar gibi malzemeleri endüksiyonlu ön ısıtma ile birlikte işleyebilen altı istasyona kadar eksiksiz bir soğuk tabla serisi geliştirdi. .

Bugün Carlo Salvi

İsviçreli Hatebur Group'un bir parçası olan Carlo Salvi'nin genel merkezi İtalya'nın Garlate kentinde bulunuyor ve yaklaşık 25.000 m2'lik bir alanı kaplıyor - işin her bölümü burada bulunuyor - yönetim, muhasebe ve ticari ofislerin yanı sıra geliştirme departmanı, üretim alanı, montaj odası ve yedek parça deposu.

Şirket, ilk danışmanlıktan geliştirme ve üretime ve müşteri hizmetlerine kadar müşteri için uyarlanma, yönetilme ve koordine edilme esnekliğine sahip tüm üretim süreciyle tek bir kaynaktan anahtar teslimi çözümler sunma becerisiyle tanınır.

Carlo Salvi CEO'su Federico Uslenghi, "Carlo Salvi şekillendirme makineleri muazzam olanaklar sunuyor: Diş açma, delme ve kılavuz çekme birçok uygulamadan sadece birkaçı," diye açıklıyor. "Şekillendirme makineleri, müşteri gereksinimlerini karşılamak ve karmaşık şekillere sorunsuz bir şekilde hakim olmak için özel olarak geliştirildi."

Tüm Carlo Salvi başlıkları, süreçlerin uzaktan erişim ile her an izlenebilmesini ve kontrol edilebilmesini sağlayan bir yönetim sistemi ile donatılmıştır. “Bakım ve çalıştırma için kapsamlı bir Endüstri 4.0 hizmet paketi sunuyoruz. Bizim için birbirine bağlılık aynı zamanda uzmanlığımızı derinleştirmeye ve pazarın genişlemesini sağlamaya devam etmek için bir fırsat. Geleceğe baktığımızda, araştırma ve geliştirme yatırımlarımızı artırmaya devam edeceğiz.”

Bu taahhüdün bir örneği, şu anda yüksek performanslı başlık ile diş çekme ünitesini birleştiren bir makine üzerinde çalışan Carlo Salvi mühendisleridir. Federico, "Bu proje merkezi, çünkü yeni bir ürün hattı yaratıyor ve yeni endüstrilere açılmayı mümkün kılıyor" diye belirtiyor. 

Çalışanlar Belkemiği

Carlo Salvi, tarihi boyunca çalışanlarının ve kurum içi bilgi birikiminin şirketin büyümesinde ve gelişmesinde oynadığı kritik rolün farkında olmuştur. “Çalışanlar, Carlo Salvi'nin bel kemiğidir. Ekibimizi genişletmeye ve daha yüksek düzeyde uzmanlaşmış uzmanları ağırlamaya çalışıyoruz," diyor Federico. “Kasıtlı çalışanların planlı olarak işe alınması, organizasyon, yönetim ve gelişim gibi şirketin çeşitli alanlarını etkiler. Bir niş alanda faaliyet gösteren lider bir şirket olarak, her zaman yeni trendlere ve pazar gereksinimlerine hazırlıklı olmalıyız. Sorular sorulmadan önce cevapları almak istiyoruz. Bunun için uluslararası bir uzman ekibi gerekiyor ve ek uzman personel ile araştırma ve geliştirme yatırımlarının şirketimize daha fazla ivme kazandıracağına inanıyoruz.”

Sektörü şekillendirmek

Carlo Salvi, 80 yılı aşkın bir süredir Kuzey İtalya'daki Lecco ilinde, makinelerinin ve işinin müşteriler için bir varlık olmasını sağlamak için deneyim, yenilik ve yetenek kullanarak endüstriyi şekillendiriyor.

Carlo Salvi, özellikle Covid-19 salgını sırasında ekip ruhu ve dayanışmanın önemini de vurgulamak için 2021'de 'Carlo Salvi Stories' dijital projesini başlattı ve şimdiden ikinci baskısı üzerinde çalışıyor.

www.carlosalvistories.com web portalında, şirketin çok sayıda işbirliği, İtalya ve dünya çapındaki başarıları ve kişiler arası işbirliği ön plandadır. İnsan işbirliğinin değeri ve girişimcilik ruhu incelenen iki faktördür. Farklı bölümlere ayrılan dijital proje, Carlo Salvi'nin müşterisi, ortağı veya çalışanı olsun, bir hikaye anlatıcısının deneyimlerine dayanıyor. “Pandemi bizden çok şey aldı. Yüz yüze toplantılar, tokalaşmalar ve yeni sözleşmelerin ve işbirliklerinin ortak kadeh kaldırması. Bu nedenle birlikte çalıştığımız insanları kutlamak için Carlo Salvi Hikayeleri'ni başlattık. Federico, bu ilişkileri ve işbirliklerini vurgulamak ve özgünlük ve girişimciliği göstermek için çok önemli," diye bitiriyor Federico.