KRABO® ilk dijital ağ cıvatasını duyurdu - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

KRABO® ilk dijital ağ cıvatasını duyurdu

İlk tamamen kablosuz KRABO® prototipi, 80 mm ila 115 mm arasında değişen bir dizi M24 yapısal cıvata HV 10'dur. KRABO® teknolojisi cıvata kafasına gömülüdür. Her cıvata, cıvatanın gerginliğini gerçek zamanlı olarak izlemek için tasarlanmış elektronik bir cihaz içerir. Herhangi bir harici kablo olmadan sistemi çalıştırmak için cihaza bir pil gömülüdür. Cihaz ayrıca ölçülen gerilimi uzak bir kablosuz alıcı ünitesine iletmek için bir RF vericisi uygular.

İnsan müdahalesine gerek yoktur.

Kurulumdan ve ilk çalıştırmadan sonra, KRABO® cıvataları başka bir müdahale gerektirmez. Cıvatanın kendisi, gerginlik durumunu uzak üniteye göndermek için periyodik olarak başlar. Operatör, her bir KRABO® cıvatasının gerginliğini istediği zaman bir yazılım arayüzünden kontrol edebilir.

KRABO® fişi, cıvata kafasını iklim etkilerinden korur.

Çıkarılabilir plastik tapa, bu prototipleme aşamasında KRABO® teknolojisini iklimsel etkilerden daha iyi korumak için cıvataya eklenir. Fiş, HV 10.9'un yönetmeliklere uygun olarak üst kısmına yazdırıldığını bildirir.

Cıvata gerilimi gerçek zamanlı olarak güvenilir şekilde izlenebilir.

Laboratuvarda, ağ cıvatasının prototipi kontrollü bir yük altında test edilir. Ölçü, bir referans yük hücresiyle karşılaştırılır. Test kurulumunda, KRABO® cıvatası otonom olarak her iki dakikada bir numune sağlar. Bu konfigürasyonda, prototip statik bir yükte bir gece ve 24 saat boyunca test edilir. Karşılaştırma, yaklaşık %1'lik bir maksimum ölçüm hatası bildirmiştir.