Nissei, mükemmel kilit civatası - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Nissei, Mükemmel Kilit Civatası

Nissei Co. bağımsız olarak geliştirilen "PLB (Mükemmel Kilit Cıvatası)" adı verilen gevşeme önleyici cıvatasının numune üretimini gerçekleştirmekte ve kullanıcılar için doğrulama testleri ile ilerlemektedir. Bu yılın Nisan ayında, şirket Almanya'daki bir ticaret fuarında sergilendi ve birçok ziyaretçiden büyük övgü aldı.

PLB, bir pres makinesi üreticisi olan şirket tarafından geliştirilen farklı hatvelerin çift dişli yapısına sahip bir cıvatadır.Çift somun yapısında farklı perdelere sahip iki somun, titreşim veya diğer faktörler nedeniyle döndüğünde, daha yavaş ilerleyen somun, somunu iç kısımda daha hızlı bir ilerleme ile kısıtlar ve mekanik olarak gevşemeyi önler. En son versiyonda, geliştirilmiş dişlere sahip PLB v2'de, iç somun, her iki somunun da dış somunu sıkarak birlikte sıkılmasını sağlayan özel bir çift dişli vida olarak tasarlanmıştır. Bu, işlenebilirliği önemli ölçüde artırır. PLB, özel aletlere veya prosedürlere ihtiyaç duymadan tek bir somununkine benzer mükemmel işlenebilirlik avantajına sahiptir.

Geçen yılın Nisan ayında, 5.000 adede kadar küçük lotların şirket içinde üretilmesini sağlayan özel işleme ekipmanı tanıtıldı. 5.000'den fazla ünitenin üretimi için, birkaç yerli cıvata üreticisi devreye girmiştir. Üretilen bu numune ürünleri kullanıcılara sunarak ve validasyon testlerini ilerleterek firma, olumlu sonuçlar alınması halinde tam ölçekli üretime geçmeyi hedeflemektedir.

PLB'nin iş modeli, cıvata ve somun üreticilerine üretim lisansları sağlamayı içerir. Lisans sahipleri olarak cıvata ve somun üreticileri, PLB transfer kalıbını firmadan alarak özel ekipmana ihtiyaç duymadan PLB'yi üretebilirler. Şirket, tam ölçekli iş operasyonlarına doğru ilerlerken lisanslı üretim yapabilen cıvata ve somun üreticilerini aktif olarak aramaktadır.

Küresel pazardaki satışları genişletmeye yönelik bir gözle şirket, dünyanın dört bir yanındaki ticaret fuarlarında PR'ı teşvik ediyor. Nisan ayında Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen "HANNOVER MESSE 2023"te (17-21 Nisan) sergilendi. Siteyi ziyaret eden Genel Müdür Shuichi Amano'ya göre, "Birçok ziyaretçi PLB'nin teknolojisini fantastik olarak övdü. Almanya'daki etkili araştırma kurumlarıyla etkileşim kurma fırsatının önemli bir etkisi olacak." dedi.